Skořicový zábal
Působení skořicového zábalu
Skořicový zábal je velmi účinná prohřívací procedura, která pomáhá při tvarování postavy a proti celulitidě. Tento termo zábal dokonale rozpouští tukové buňky. Cílem zábalu je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou.
Skořicový zábal je kosmetická metoda, která byla vyvinuta v USA, a do střední Evropy se dostala zhruba před třiceti lety. Cílem je redukce tukových polštářků a celkové zlepšení vzhledu postižené kůže. Procedura se zpravidla skládá ze dvou fází.
V první fázi na tělo naneseme skořicový krém, který vmasírujeme do pokožky a tím dochází k zahřátí tkáně a následné detoxikaci. Skořicový krém sám o sobě nezpůsobí úbytek tuku nebo zlepšení vzhledu kůže. Je třeba aby toxiny a odpadní látky uvolněné z buněk byly také odvedeny lymfatickým systémem.
Druhá fáze techniky je bandáž.
Provádí se pomocí speciální fólie. Výsledkem je stálý a rovnoměrný tlak na všechny ošetřované části těla. Tlak, který fólie vyvíjí zvenčí, způsobuje nárust vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Lymfatické a krevní cévy jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů kterými jsou vyloučeny z těla ven. Aby se ale tyto zplodiny mohly z oganismu dobře vylučovat, je třeba zajistit dostatek tekutin v tkáních. Doporučujeme proto v den procedury postupne vypit 2-2,5l vody. Dodržování pitného režimu během celé kůry je velmi důležité. Dostatek tekutin zajišťuje dobrou funkci trávicího a vylučovacího systému – což se projeví i na zdravějším vzhledu kůže. Jen dobře zavodněná tkáň se dokáže rychle zbavovat odpadních látek.
Účinky skořicového zábalu
- zlepšení buněčného metabolismu
- spalování podkožního tuku
- redukce tukových polštářků
- podpoření krevního oběhu
- odvod toxických látek
Kontraindikace skořicového zábalu
- křečové žíly
- otevřená poranění kůže
- alergie či přecitlivělost na skořici
- těhotenství