Schamann design 
Úvodem
Masáže
Spa procedury
Zábaly
Novinky - slevy
Ceník
Fotogalerie
Kontakt

Jak působí vůně na náš organizmus

Vůně jsou naším mozkem přijímány a vyhodnocovány nejrychleji ze všech vjemů. Čichové nervy jsou spojeny přímo s tou částí mozku, která hraje klíčovou roli při spouštění emocionálních reakcí, jakou je radost, náklonnost, zlost, žal či sexuální a erotické naladění. Otisk vůní se ukládá do paměti daleko pevněji než název rostliny. Mozek reaguje na vůně a může vyvolat impulsy, pro naše tělo příznivé, a to i dlouhodobě. S čichovými nervy je těsně spojená i intelektuální a analytická část mozku. Funkce čichu je zároveň i funkcí varovnou. V rostlinných vůních naleznete vůně příjemné a nepříjemné. Spolehněte se proto při výběru olejů i na váš nos a vybírejte to, co mu lahodí. Kromě toho molekuly silic vstupují vdechnutím do plic, a odtud pak do celého těla. Tím je účinek násoben. Proto je nesmírně důležitá čistota a kvalita esenciálních olejů.

Možnosti použití

Vůně esenciálních olejů vás může provázet celým dnem. V kanceláři, kde pohlcuje pachy a osvěžuje, při studiu, při koupeli, masáži, odpočinku i během spánku.

  • Inhalace
    Nejjednodušší použití esenciálních olejů je v aromalampách. Do vody nakapeme 3 – 8 kapek esenciálního oleje. Plamínek svíčky ohřívá misku, ze které se jako první odpařují těkavé vonné silice. Také stačí nádobku s olejem položit na topení nebo nakapat éterický olej na papírový kapesník (a použít například při dlouhé jízdě autem).
  • Koupele
  • Masáže
  • Potírání pokožky

Co je dobré vědět o používání silic

Při používání silic jsou rizika minimální. Obecně platí, že bychom se měli vyvarovat vysokých koncentrací a vždy se podrobně seznámit s účinky jednotlivých silic.

převzatý text

Vlasta Urbánková, Toužimská 930/71, Praha 9 – Kbely